Eurofins Poland >> Produkty nieżywnościowe >> Kosmetyki

Kosmetyki

Sidebar Image

Rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczące kosmetyków chronią konsumentów i dają pewność, że wszystkie produkty kosmetyczne na rynku europejskim są bezpieczne.

Bezpieczeństwo klientów jest priorytetem dla producentów kosmetyków w Europie. Aby osiągnąć ten cel, firmy przed wprowadzeniem nowego produktu na rynek muszą spełnić wobec niego wszystkie wymagania wynikające z prawa UE.  Rozporządzenia te wymagają od producentów oceny bezpieczeństwa, dostarczenie szczegółowych informacji o produkcie oraz właściwego oznaczenia.

Eurofins Polska Sp. z o.o. przeprowadza badanie skuteczności konserwacji, które jest wymagane dla produktów kosmetycznych w świetle rozporządzenia 1223/2009/WE.

Test Konserwacji jest niezbędny do potwierdzenia, że produkt kosmetyczny nie stwarza zagrożenia dla zdrowia potencjalnego konsumenta. Metodyka na której bazujemy to norma PN EN ISO 11930:2012, która jest metodą referencyjną i akceptowalną przez organy nadzorujące.

Jak sprawdzić, czy kosmetyki są bezpieczne?
Bazując na ostatnich doniesieniach naukowych, Eurofins przeprowadza badania kosmetyków na zawartość konserwantów, szczególnie parabenów. Badanie to jest zalecane dla produktów w przypadku których, ze względu na grupę konsumencką (produkty dla dzieci i niemowląt) jak i deklaracje marketingowe (kosmetyki naturalne), obecność parabenów nie jest wskazana. Zakres naszych badań obejmuje takie związki jak: Butylparaben, Ethyl paraben, Methyl paraben, Propyl paraben, Methyl p-hydroxybenzoates, Phenoxyethanol , 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol (Bronopol), Dehydroacetic acid, iso-butylparaben, Potassium Sorbate (E202), Sodiumbenzoate, Formaldehyde oraz inne.